19.6 C
București
luni, iunie 21, 2021

LiveBLOG Alexander Zverev câștigă al treilea set, Tsitsipas conduce cu 2-1 / Irina Begu, eliminată în semifinalele probei de dublu

Alexander Zverev începe setul al patrulea cu un break și îl confirmă (2-0). Tsitsipas este din ce în ce mai nervos.

Zverev rămâne concentrat și închide setul cu serviciul: 6-4.

Probleme pe Philippe Chatrier: Alexander Zverev discută cu arbitrul de scaun după o decizie controversată: neamțul nu a atacat mingea crezând că aceasta a ieșit afară, dar potrivit oficialului, ar fi aterizat pe linia de fund.

Zverev conduce cu 4-2 în setul al treilea.

Irina Begu și Nadia Podoroska au fost învinse în două seturi de perechea Bethanie Mattek-Sands/Iga Swiatek, scor 6-3, 6-4. Aventura Irinei se oprește în semifinalele probei de dublu (România a rămas fără reprezentante la Paris).

Stefanos Tsitsipas câștigă șase game-uri la rând și își adjudecă și setul secund (6-3).

Tsitsipas recuperează break-ul și egalează la 3.

Alexander Zverev începe bine setul secund: face break în al doilea game și conduce cu 3-0.

Stefanos Tsitsipas își păstrează avantajul până la finalul setului, servește foarte bine și se impune cu 6-3.

Din păcate, perechea Mattek-Sands/Swiatek a câștigat primul set în fața echipei Begu/Podoroska, scor 6-3.

Stefanos Tsitsipas se desprinde în primul set: conduce cu 3-0.

Partida dintre Tsitsipas și Zverev a început. Grecul servește primul.

Meciul Begu/Podoroska vs Mattek-Sands/Swiatek a început. Învingătoarele se vor duela pentru titlu cu perechea Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Cehia/cap de serie nr. 2).

​Ziua a 13-a de la Roland Garros ne oferă două semifinale de vis pe tabloul masculin: Alexander Zverev și Stefanos Tsitsipas se vor duela în prima, în timp ce veteranii Rafael Nadal și Novak Djokovic se vor confrunta pentru al doilea loc în finala de la Paris. De asemenea, Irina Begu și Nadia Podoroska vor încerca să obțină biletele pentru ultimul act al probei de dublu feminin. Rămâi pe HotNews.ro pentru a fi la curent cu tot ceea ce se întâmplă vineri în complexul de la Porte d’Auteuil.

Programul zilei de la Paris:

De la ora 15:50

Irina Begu / Nadia Podoroska vs Bethanie Mattek-Sands / Iga Swiatek

De la ora 16:00

Alexander Zverev (6) vs Stefanos Tsitsipas (5)

Nu înainte de ora 18:30

Novak Djokovic (1) vs Rafael Nadal (3).

Lasă un comentariu

Ultimele știri:

EURO 2020. Austria a învins Ucraina pe Arena Națională și se califică în premieră în optimi la un campionat european

Austria a învins Ucraina luni seară, pe Arena Națională din București, în ultimul său meci din grupe la EURO 2020, și s-a calificat pentru prima dată în optimile de finală ale unui campionat european de fotbal.  ...